Виробниче навчання


Техніка безпеки при облицюванні вертикальних поверхонь.
1. Суворе дотримання правил техніки безпеки запобігає травматизму під час
облицювальних робіт.
2. Перед початком виконання робіт лицювальника-плиточника інструктують про безпечні способи виконання виробничого завдання.
3. Лицювальник перед початком виконання робіт оглядає робоче місце, підбирає необхідні матеріали, перевіряє справність інструментів, інвентарю, пристроїв, оглядає спецодяг.
4. Насічку поверхні під облицювання за допомогою ручних машин або інструментів виконуйте у захисних окулярах зі спеціальним склом, яке не б'ється, і в рукавицях.
5. Рукоятки інструментів повинні мати надійне кріплення і бути без вибоїн і
відколів.
6. Довжина ручок скарпелів, молотків та інших ударних інструментів повинна бути не менше 150мм.
7. На заточувальному верстаті необхідно працювати (гострити інструменти та кромки перерублених плиток тощо) тільки в захисних окулярах.
8. Працюючи з кислотою, знежирюючи поверхні, призначені для облицювання, треба бути обережним, використовувати соляну кислоту неміцної концентрації (3%-ву). Розбавляючи, тільки кислоту можна вливати у воду, а не навпаки; це запобігає розбризкуванню кислоти і виникненню опіків при роботі з нею.
9. Ганчірки, намочені кислотою, не можна брати незахищеними руками. З метою запобігання опіків ганчірки намотуйте на кінець дерев'яного стержня.
10. Під час приготування та використання розчинної суміші забороняється їсти, пити, палити. Не вдихати пил! Суміші містять у своєму складі цемент, за умов сполучення якого з водою відбувається лужна реакція. У разі потрапляння розчиненої суміші в очі, їх слід промити водою, а за необхідності звернутися до лікаря за допомогою.
11. Сортування плитки та інші підсобні роботи виконують у цупких рукавицях.
12. Рубання і підтесування плиток виконують у захисних окулярах зі спеціальним склом, яке не б'ється. Підтесування і рубання плиток на колінах виконувати забороняється!
13. Працюючи у недостатньо освітлених приміщеннях (санвузлах, сходових
клітках), тимчасове освітлення повинно мати напругу не вище 42 В.
14. На висотних роботах користуються підмостками і драбинами. Забороняється застосовувати замість них випадкові опори.
15. Після закінчення роботи слід очистити інструменти, прибрати будівельне сміття (в тому числі тару і упаковку від плитки). Додержання них вимог запобігає появі випадків травматизму при вимощуванні плиткових поверхонь.
____________________________________________________________________





Перед тим як приступити до облицювання стін, перш за все необхідно розкласти плитки насухо по довжині стіни й визначити необхідну кількість цілих і неповно мірних, враховуючи при цьому товщину швів. Потім вивішують стіни і встановлюють у кожному кутку стіни по два маяки: один внизу, другий вгорі.
По вертикалі маяки повинні знаходитися один під одним. Нижні маяки ставлять як біля самої підлоги, так і на один ряд вище. По маякам натягують шнур - причалку, яку закріплюють за забиті штирі. Шнур - причалка дає можливість контролювати горизонтальність шва і площину самого облицювання. Положення шнура - причалки перевіряють рівнем.
Облицювання стін виконують так. Приготовляють розчин і укладають перший ряд плиток, починаючи від середини стіни, ідучи ліворуч і праворуч та дотримуючись розбивки швів та їх ширини. Після того, як уклали плитки по тимчасових маяках, останні знімають і закінчують укладку нижнього ряду. Потім укладають другий ряд плиток. Для цього необхідно перш за все, установити крайні плитки ряду, використовуючи для перевірки їх положення верхню маячну плитку і крайню плитку нижнього ряду, а також правило.
Усі плитки укладають по шнуру, який туго натягують по забитих штирях точно на рівні верхніх кромок, уже встановлених плиток. Техніка облицювання така: лівою рукою беруть плитку, а правою набирають кельмою розчин і накладають на тильну поверхню плитки шар, дещо більший, ніж повинна бути товщина розчину на облицюванні. Потім частину з ріжка плитки зрізують, підносять плитку в горизонтальному положенні до місця укладання й прикладають її до раніше встановленої плитки тим ріжком, з якого було зрізано розчин.
Швидко і обережно надають плитці вертикального положення, притискаючи до поверхні. Поставивши плитку на місце, її обережно осаджують, щоб не пошкодити глазур ручкою кельми чи лопатки, встановлюючи на одному рівні з натягнутим шнуром чи з раніше укладеними плитками.

При осаджуванні плитки розчин повинен повністю заповнити увесь простір між плиткою й поверхнею стіни. Розчин, що виступив з-під плитки, зрізують і скидають у ящик. Товщина шару укладеного під плитку розчину повинна бути в межах 7-15 мм. Зволожувати плитку дуже важливо, оскільки це забезпечує краще зчеплення їх з розчином. Зволожувати плитки, занурюючи їх у воду, не можна. Заповнення швів між плитками виконують в процесі облицювання чи після його закінчення, оскільки відкриті шви сприяють швидкому твердінню розчину. Заповнюють шви цементним розчином складу від 1:1 до 1:2 приготовленим на дрібному піску за допомогою терка чи шпателя, оббитого тонкою пористою гумою.
____________________________________________________________

Показ і пояснення трудових прийомів, послідовність їх виконання:

1. Визначення необхідної кількості плиток.
2. Встановлення маяків.
3. Натягування шнура - причалки.
4. Укладка першого ряду плиток.
5. Укладання основних рядів плитки.
6. Осадження плиток.
7. Заповнення швів.


Д/З.: Визначити основний будівельний матеріал, який використовується 
при кладці плитки.
Підготувати відеопрезентацію виконаних робіт. 

Комментарии

Отправить комментарий

Головна

Дефекти укладки плитки на нерівній поверхні стіни